ים של חברים

יולי 10, 2021

בחודש יולי ארחנו בכוכב יאיר – צור יגאל את ילדי ״ים של חברים״.

למי שלא מכירה – ארגון ״ים של חברים״ הוקם ע״י  שתי אמהות מופלאות, שירי ונועה, האחת גננת והשניה מורה ושתיהן ראו את מצוקת הילדים המוחרמים והחליטו לעשות מעשה (במקרה של שירי היא גם חוותה את זה מהמקום של אמא לילדה שסבלה מחרם ממושך).

הקבוצה שלהם, שהוקמה רק לפני מספר חודשים, מונה כיום 15,000 ילדים (!!!) מכל רחבי הארץ שמחפשים חברים כי בבית הספר שלהם או בשכונת המגורים שלהם אין להם.

עצוב.

לשמוע את האימהות שלהם היה עצוב לא פחות.

 

אמא שמספרת על ילד שסובל מאלימות בבית הספר, אמא שסיפרה שלבת שלה אין אפילו חברה אחת. אמא שסיפרה איך לפני 3 ימים לקחה את הבן שלה לבר מצווה של ילד שכתב בקבוצה שאף אחד לא הגיע לבר המצווה שלו ועוד ועוד.

אני מאמינה שזה המקום שבו אנחנו – ״אמהות עם מהות״ מכל רחבי הארץ – יכולות להיכנס לתמונה. למען אותם ילדים ולמען האימהות (וגם האבות) שלהם.

אחת הבעיות הגדולות שלהם היא שהילדים הללו מפוזרים בכל רחבי הארץ.

אלינו הגיעו כ- 100 ילדים מראשון לציון, פתח תקווה, קריית ארבע, אשקלון, נס ציונה, משמר הנגב, כפר סבא, גינות שומרון ועוד ועוד.

מה שהילדים האלו צריכים בשלב הזה,  על מנת שיוכלו להכיר וליצר חברויות ביניהם, הוא כר דשא משותף. פשוט מקום שיזמין אותם לבילוי.

אצלנו זה היה בקאנטרי, אבל אני בטוחה שבכל עיר / ישוב פה יש איזו אטרקציה שיכולה לפתוח את שעריה ליום אחד עבורם.

אנחנו אירגנו עבורם כיבוד מפנק ולוסי לב (מצוות המובילות שלנו) מעמותת ״ניגון חוזר״ ארגנה להם DJ שעשה שמח, ואת כל השאר השארנו להם, שיוכלו בסך הכול לבלות להכיר ולהתחבר.

באמת שפעילות קטנה אבל עם חשיבות גדולה.

זה גם לא חייב להיות עבור ילדי ״ים של חברים״ מכל הארץ. זה יכול להיות בשיתוף הקבוצה האזורית (בחודש האחרון נפתחו קבוצות אזוריות במספר ערים וישובים על מנת לעזור לילדים למצוא חברים בקרבת מקום המגורים שלהם).

אם יש פה קהילה שמעוניינת להרים את הכפפה אצלכן באזור – מוזמנות לפנות אלי ואעביר לכן את הפרטים של שירי ונועה.

עוד בעדכוני הקהילות

ספטמבר 20, 2021

שבת עולמית בכוכב יאיר צור יגאל

השבת העולמית 2021 (1)

ספטמבר 20, 2021

תושבים חדשים בקהילת כוכב יאיר צור יגאל?

עברתם לישוב כוכב יאיר / צור יגאל בשנה האחרונה? היכנסו לקישור המצורף מלאו פרטים וניפגש בקרוב.

אוגוסט 11, 2021

קהילת כיצי עם זכרון מנחם

כשנתקבלה  פניה משרונה מארגון זכרון מנחם (עמותה שתומכת במשפחות של ילדים חולי סרטן) לקהילת 'אמהות עם מהות' הארצית, קהילת כוכב יאיר-צור יגאל, הרימה את הכפפה או את הדיסק.

אפריל 7, 2021

והגדת לבתך - יום השואה בקהילת כיצ"י תשפ"א

הסדנא עסקה בשאלה הלא פשוטה של עיצוב זיכרון השואה הלאה לדורות הבאים אחרינו, כפי שהיא משתקפת כתשובות בכרזות הממלכתיות ליום השואה של יד ושם שמעצבים בני הדור הצעיר, סטודנטים צעירים לעיצוב ממכללות בארץ.

פברואר 25, 2021

משלוחי מנות פורים 2021

חלוקת משלוחי מנות אישיים לכל קשיש תוך יצירת קשר אישי בין הדור הצעיר לדור המבוגר מחזקת את הקשר הבין דורי בישוב . התגובות החמות שהתקבלו נתנו חיזוק לחשיבות וטיפוח הקשר. אנו תקווה שבני הנוער ימשיכו וישמרו על קשר זה.

רוצה להצטרף אלינו?