>
אודות
Play Video

הקהילה

קהילת אִמָּהוֹת עִם מַהוּת נוסדה בשנת 2015, על ידי מיכל מלמד-כהן ז”ל (1971-2018), יחד עם 40 אִמָּהוֹת מכל רחבי הארץ, אשר חלקו עמה את תפיסת עולמה. הקמת הקהילה הושפעה משיתוף פעולה ייחודי בין ארגון “JWRP” ("מומנטום" כיום) לבין המחלקה הישראלית של הארגון הבינלאומי “AISH”. כיום, מונה הקהילה כ- 1,000 אִמָּהוֹת ברחבי הארץ.

השליחות שלנו – לחולל שינוי חברתי במטרה להעצים, להניע לעשייה ולהשפיע לטובה על הסביבה האנושית באמצעות למידה, 'הַחְכָּמָה', חיבור ונתינה לאחר, על בסיס ערכים ישראליים והשראה מתוך החוכמה היהודית.

אנו מבקשות להקים קהילה מקומית של “אִמָּהוֹת עִם מַהוּת” בכל ישוב בישראל ולחבר כל קהילה מקומית ישראלית לקהילה “אחות” ברחבי העולם היהודי, במטרה לבנות קהילה בינלאומית לעם היהודי, המבוססת על: אחדות, אהבה ונתינה.

יַחַד, כקהילה, נַשְׁפִּיעַ לַטּוֹבָה עַל הַסְּבִיבָה הַקְּרוֹבָה לָנוּ וְהָרְחוֹקָה מֵאִתָּנוּ

האנשים

מייסדת הקהילה

מיכל מלמד-כהן ז”ל 1971-2018

Play Video

מיכל, מנהיגה, חולמת ומגשימה, אופטימית חסרת תקנה, שכל חייה פעלה לטובת הזולת ולמען האחדות. ‏בחייה, עסקה כמאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם מחלה. מיכל הייתה מהמקימות והמנהלות של קבוצת הפייסבוק “גמאני” לתמיכה בנשים שחלו, כמוה, בסרטן השד. בשבילה, “כל נתינה ממלאת את הלב והנשמה”. ראתה באִמָּהוֹת עִם מַהוּת חלום שהתגשם וביקשה שיגיע לכל בית בישראל. מיכל הותירה אחריה בעל, 3 ילדים, הורים, אח ואחות.

מִיכַל נִפְרָדָה מֵאִתָּנוּ בַּגּוּפָה הַפִּיזִי,
אֲבָל בְּרוּחָהּ הוֹתִירָה לָנוּ צַוָּאָה
הקְהִילָה שֶׁלָּנוּ כָּאן כְּדֵי לְהַגְשִׁים אוֹתָהּ

צוות מוביל ארצי

חני שטרנליכט

מנהלת ארגונית

חני שטרנליכט

מנהלת ארגונים חינוכיים וחברתיים, מפיקת מסעות וימי תוכן, בעיקר בירושלים ומרצה לסטטיסטיקה. בעלת תואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים. אוהבת להכיר א.נשים מכל המגזרים, לייצר חיבורים, לארח ולהתארח, להקשיב ולראות את הלב והנשמה. מייסדת שותפה (עם מיכל מלמד-כהן ז"ל) של קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", מתוך אמונה שלאִמָּהוֹת יש את העוצמה והכוח להשפיע על המשפחה, הקהילה והעם. מוציאה לפועל את המיזמים והפעילויות של הקהילה הארצית ומפעילה back office כתמיכה לפעילות הקהילות המקומיות. חני היא אימא ל-5 ילדים, סבתא ל-4 נכדים ומתגוררת בירושלים.

שמרית שלומוביץ'-שטיין

מנהלת תוכן

שמרית שלומוביץ'-שטיין

יוצרת תוכן מקורי לבנות ובני מצווה, מנחה סדנאות ותכניות בחינוך הבלתי פורמאלי. בעלת תואר ראשון במשפטים, עו"ד לשעבר. משתייכת לקהילה משנת 2016, כיוצרת וככותבת תוכן, כיזמת שותפה ל"מסע ישראלי" לאִמָּהוֹת, כמנחה בתוכניות ייחודיות וכמנהלת המדיה הדיגיטלית בקהילה. רואה בקהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת" בית לאִמָּהוֹת כמוה: אוסף של נשים חזקות, טובות ומשנות מציאות, חילוניות, שרואות חשיבות ביישום ערכים ישראלים ויהודים בקרב משפחותיהן וסביבתן, כחלק מעקרונות החינוך. נשואה, אימא ל-3 ילדים ומתגוררת בגבעתיים.

אנה אורון-ביבי

מנהלת פיתוח ארגוני והדרכה

אנה אורון-ביבי

יועצת ארגונית ומנהלת את המסלול לייעוץ ארגוני למנהלים, באוניברסיטת תל אביב. מרצה, מנחת קבוצות, מלווה ארגונים, מנהלים בכירים ומטפלים ומסמיכה אותם לאימון בגישה הפסיכולוגית באוניברסיטת ת"א. מובילה תכניות ליזמות בארץ ובעולם ומנטורית בחממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP".
בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל עסקים.
אנה שמחה להשתייך לקהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", המהווה עבורה מעגל של נשים עוצמתיות, מנהיגות ומובילות, בעלות חזון להשפיע על סביבתן ולהשקיע מעצמן בעשייה ובהתפתחות ערכית וחברתית.
אימא ל-3 בנות, סבתא ל-5 נכדים ומתגוררת בהרצליה

שימי קאופמן

מנהל אסטרטגי וגיוס משאבים

שימי קאופמן

יזם חברתי-ערכי, נולד בניו-יורק ועלה ארצה. אחראי שותף (עם איתיאל גולדויכט) על הקמת מערך האסטרטגיה לבניית קהילות, משתייך לצוות המוביל של ארגון "אש ישראל" וממייסדי החממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP". אחראי על גיוס משאבים.
מייסד שותף (עם מיכל מלמד-כהן ז"ל) של קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת". מאמין בנשים וביכולתן לשנות את העולם לטובה, דרך השפעה מעשית, עם הרבה אהבה, נתינה, למידה ועשייה למען האחר. מתגורר בירושלים עם רעייתו, אמונה וילדיהם

איתיאל גולדויכט

יועץ פיתוח ותוכן

איתיאל גולדויכט

יליד ירושלים, דור שביעי. בגיל צעיר עבר לניו-יורק וחזר ארצה לאחר נישואיו לאריאלה. רב ירושלמי, יזם חברתי המתמקד בפיתוח מנהיגים צעירים לחיבור בין גוונים שונים בחברה הישראלית ובין יהודי התפוצות והארץ, מייסד המחלקה הישראלית של ארגון "אש ישראל" וממייסדי החממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP".
בעל תואר ראשון בכלכלה, תואר שני בחינוך ותואר שני בתלמוד. מייסד שותף (עם מיכל מלמד-כהן ז"ל) של קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת". עבורו, היכולת של נשים שונות להתחבר זו לזו, משפיעה על המשפחה והקהילה ומהווה אור ודוגמה לחברה ערכית ומאוחדת. מתגורר בירושלים עם רעייתו ו-6 ילדיהם.

אורלי טסלר

רכזת תוכניות בינלאומיות

אורלי טסלר

יזמת חברתית בתחומי ציונות והתפוצות, נולדה בארה"ב ועלתה ארצה בגיל 25 . מתנדבת בעמותת "אור למשפחות" (שכולות), בבית "מייקל לוין" לחיילים בודדים בירושלים וב-ISRAEL HEART2HEART (לחיילים עם פוסט טראומה). מורה לאנגלית ומנטורית בחממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP“.
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בהוראת אנגלית.
עבורה, קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת" מהווה מקום מאפשר להעצמה נשית. במקרה שלה, בפרויקט הדגל אותו יזמה והקימה – "בת מצווה נקסט" (חיבור בין אמא לבת, לישראל וליהדות).
נשואה לאריה, אימא ל-4 ילדים ומתגוררת ברעות.

המדיה

ערוץ הידברות | 2018
השבת העולמית הוקמה ביוזמתו של וורן גולדשטיין, רבה של קהילת דרום אפריקה. מציינים אותה אחת לשנה ובמסגרתה עורכים, בקהילות יהודיות בכל העולם, אירועים מגוונים, כגון: הפרשת חלה, סעודה שלישית והבדלה.
וואלה יהדות | פברואר 2020
קהילה חייבת שיהיו לה ערכים שסביבם היא מתאגדת ובמקרה של אִמָּהוֹת עִם מַהוּת מה שמחבר הוא החיפוש המשותף אחר איחוד בין חלקי העם השונים, השפעה חברתית, העצמה נשית והכרת הזהות היהודית שלנו
SPOT IT | נובמבר 2019
אימהות ישראליות, חלקן חילוניות וחלקן דתיות, נוגעות במהותן, במסע של פעם בחיים. 40 נשים מרחבי הארץ, יצאו במסגרת הקהילה שאליה הן משתייכות, "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", למסע שכולו חיבור לזהות הישראלית
YNET | אוקטובר 2017
אימהות ישראליות חילוניות, נוגעות ביהדות שלהן ומובילות את אירועי "השבת העולמית".
חלקן ישמרו שבת זו הפעם הראשונה בחייהן, לאחרות תהיה זו הפעם היחידה בשנה שבה הן שומרות שבת