>
אודות

האנשים

הקהילה

 קהילת אִמָּהוֹת עִם מַהוּת היא רשת של קהילות השואפת ליצור עתיד טוב יותר במדינת ישראל על ידי העצמה נשית והשפעה חברתית על בסיס ערכים יהודים-ישראלים משותפים.

הקהילה נוסדה בשנת 2015, על ידי מיכל מלמד-כהן ז”ל (1971-2018), יחד עם 40 אִמָּהוֹת מכל רחבי הארץ, אשר חלקו עמה את תפיסת עולמה והשתתפו במסעות עם נשים מכל העולם (בשיתוף מומנטום).

כיום, מונה הקהילה מעל 1,000 אִמָּהוֹת ב-14 ישובים ברחבי הארץ.

חלק מעשייתנו בעת המלחמה – כללה עשייה מתוך ערך של "ערבות הדדית" וחיבור לקהילות השונות דרך פלטפורמה של אמנות ויצירה "אמנותית שיתופית" אשר גם מנחמת וגם מעוררת את התחושה לשינוי ולתקווה. 

כיום אנו שואפות להקמתן של קהילות מקומיות נוספות של “אִמָּהוֹת עִם מַהוּת” בישובים רבים בארץ, בכדי ליצור עבור הנשים מרחב של מימוש עצמי והשפעה חברתית וסביבתית גם יחד. 

 קהילת "אמהות עם מהות" היא יוזמה של קבוצת VLU  ארגון-גג חברתי השואף לאחדות ו"קרוב לבבות" על בסיס זהות וחכמה יהודית משותפת. קבוצת VLU תומכת ביוזמות שונות אשר נוגעות לליבם של עשרות אלפי ישראלים בכל שנה.

יַחַד, כקהילה, נַשְׁפִּיעַ לַטּוֹבָה עַל הַסְּבִיבָה הַקְּרוֹבָה לָנוּ וְהָרְחוֹקָה מֵאִתָּנוּ

מייסדת הקהילה

מיכל מלמד-כהן ז”ל 1971-2018

Play Video

מיכל, מנהיגה, חולמת ומגשימה, אופטימית חסרת תקנה, שכל חייה פעלה לטובת הזולת ולמען האחדות. ‏בחייה, עסקה כמאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם מחלה. מיכל הייתה מהמקימות והמנהלות של קבוצת הפייסבוק “גמאני” לתמיכה בנשים שחלו, כמוה, בסרטן השד. בשבילה, “כל נתינה ממלאת את הלב והנשמה”. ראתה באִמָּהוֹת עִם מַהוּת חלום שהתגשם וביקשה שיגיע לכל בית בישראל. מיכל הותירה אחריה בעל, 3 ילדים, הורים, אח ואחות.

מִיכַל נִפְרָדָה מֵאִתָּנוּ בַּגּוּפָה הַפִּיזִי,
אֲבָל בְּרוּחָהּ הוֹתִירָה לָנוּ צַוָּאָה
הקְהִילָה שֶׁלָּנוּ כָּאן כְּדֵי לְהַגְשִׁים אוֹתָהּ

צוות מוביל ארצי

חני שטרנליכט

מנהלת הקהילה

חני שטרנליכט

מנהלת ארגונים חינוכיים וחברתיים, מפיקת מסעות וימי תוכן, בעיקר בירושלים ומרצה לסטטיסטיקה. בעלת תואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים. אוהבת להכיר א.נשים מכל המגזרים, לייצר חיבורים, לארח ולהתארח, להקשיב ולראות את הלב והנשמה. מייסדת שותפה (עם מיכל מלמד-כהן ז"ל) של קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", מתוך אמונה שלאִמָּהוֹת יש את העוצמה והכוח להשפיע על המשפחה, הקהילה והעם. מוציאה לפועל את המיזמים והפעילויות של הקהילה הארצית ומפעילה back office כתמיכה לפעילות הקהילות המקומיות. חני היא אימא ל-5 ילדים, סבתא ל-4 נכדים ומתגוררת בירושלים.

עדי קיי

מנכ"לית

עדי קיי

בעלת תואר B.A בלימודי אפריקה ולימודי מדינת ישראל מאוניברסיטת בן גוריון. לאורך השנים עבדה והתנדבה בארגונים שונים במגזר השלישי. בשנים האחרונות עבדה בארגון מסע כמנהלת קהילה ובקרן רמון ע"ש אילן, רונה ואסף רמון כמנהלת פיתוח. בעבר הקימה מרכז לתלמידי על יסודי במסגרת "חינוך לפסגות" בבאר שבע. כמו כן, עבדה כרכזת בתכנית "נחשון" של מטח. מאמינה בכל ליבה שכוחה של אמהות יכולה להוביל לשינוי ערכי ומהותי בעם היהודי ובחברה. נשואה לאלחנן, אמא לינאי ומתגוררת בקריית אונו.

אנה אורון-ביבי

מנהלת פיתוח ארגוני והדרכה

אנה אורון-ביבי

יועצת ארגונית ומנהלת את המסלול לייעוץ ארגוני למנהלים, באוניברסיטת תל אביב. מרצה, מנחת קבוצות, מלווה ארגונים, מנהלים בכירים ומטפלים ומסמיכה אותם לאימון בגישה הפסיכולוגית באוניברסיטת ת"א. מובילה תכניות ליזמות בארץ ובעולם ומנטורית בחממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP".
בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל עסקים.
אנה שמחה להשתייך לקהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", המהווה עבורה מעגל של נשים עוצמתיות, מנהיגות ומובילות, בעלות חזון להשפיע על סביבתן ולהשקיע מעצמן בעשייה ובהתפתחות ערכית וחברתית.
אימא ל-3 בנות, סבתא ל-5 נכדים ומתגוררת בהרצליה

אורלי טסלר

רכזת תוכניות בינלאומיות

אורלי טסלר

יזמת חברתית בתחומי ציונות והתפוצות, נולדה בארה"ב ועלתה ארצה בגיל 25 . מתנדבת בעמותת "אור למשפחות" (שכולות), בבית "מייקל לוין" לחיילים בודדים בירושלים וב-ISRAEL HEART2HEART (לחיילים עם פוסט טראומה). מורה לאנגלית ומנטורית בחממה החברתית "TRIUMPH LEADERSHIP“.
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בהוראת אנגלית.
עבורה, קהילת "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת" מהווה מקום מאפשר להעצמה נשית. במקרה שלה, בפרויקט הדגל אותו יזמה והקימה – "בת מצווה נקסט" (חיבור בין אמא לבת, לישראל וליהדות).
נשואה לאריה, אימא ל-4 ילדים ומתגוררת ברעות.

2022 Advisory Board

רויטל לביא

מובילת קהילת חדרה

טליה גולן

מובילת קהילת ראשון לציון
אלין

אלין דמארי

מובילת קהילת כוכב יאיר- צור יגאל

טל ברכה

מובילת קהילת ציפורי

נורית קדוש

מובילת קהילת שמשית

הדס מובס

מובילת קהילת חיפה

דלית כורה

מובילת קהילת כפר סבא

ורד אורן

מובילת קהילת מתן

דליה הדר

מובילת קהילת מודעין

המדיה

ערוץ הידברות | 2018
השבת העולמית הוקמה ביוזמתו של וורן גולדשטיין, רבה של קהילת דרום אפריקה. מציינים אותה אחת לשנה ובמסגרתה עורכים, בקהילות יהודיות בכל העולם, אירועים מגוונים, כגון: הפרשת חלה, סעודה שלישית והבדלה.
וואלה יהדות | פברואר 2020
קהילה חייבת שיהיו לה ערכים שסביבם היא מתאגדת ובמקרה של אִמָּהוֹת עִם מַהוּת מה שמחבר הוא החיפוש המשותף אחר איחוד בין חלקי העם השונים, השפעה חברתית, העצמה נשית והכרת הזהות היהודית שלנו
SPOT IT | נובמבר 2019
אימהות ישראליות, חלקן חילוניות וחלקן דתיות, נוגעות במהותן, במסע של פעם בחיים. 40 נשים מרחבי הארץ, יצאו במסגרת הקהילה שאליה הן משתייכות, "אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", למסע שכולו חיבור לזהות הישראלית
YNET | אוקטובר 2017
אימהות ישראליות חילוניות, נוגעות ביהדות שלהן ומובילות את אירועי "השבת העולמית".
חלקן ישמרו שבת זו הפעם הראשונה בחייהן, לאחרות תהיה זו הפעם היחידה בשנה שבה הן שומרות שבת